Veletrh vědy: / 60. VÝROČÍ LASERU A FYZIKA VE VŠECH PODOBÁCH

Veletrh vědy 2020 se blíží! Od 4. do 6. června se haly PVA EXPO Praha promění v pulzující město vědy, výzkumu a nových technologií. Kromě prezentací pracovišť Akademie věd ČR můžete navštívit expozice dalších vědeckých institucí, firem, vysokých škol či science center.

Fyzikální ústav AV ČR letos návštěvníkům veletrhu připomene 60. výročí laseru nejen svou expozicí, kde vám vědci a vědkyně představí možnosti této technologie, ale také jeho historii i potenciál do budoucna. Navíc, pokud přijdete včas, budete mít možnost zhlédnout speciální laserovou show! Pokud se naopak zajímáte o přírodu, klimatické změny a dopad lidské činnosti na planetu, pak vás zcela jistě zaujme expozice Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR, která poodhalí dopad klimatických změn na vodní zdroje a jejich koloběh.

Dále si rozhodně nenechte ujít expozici z oblasti jaderné a částicové fyziky. Od vizualizace velkého třesku a další oku neviditelných částicových procesů a eventů vám odborníci z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT poodhalí tajemství vzniku vesmíru. Rovněž nahlédneme pod roušku experimentu ALICE, který je jedením ze 4 hlavních experimentů na Velkém hadronovém urychlovači LHC v CERN. Můžete se také těšit na interaktivní výstavu či mlžnou komoru.

Jednou z firem, která se letos na Veletrhu vědy 2020 představí je SAB Aerospace. SAB vyvíjí a vyrábí komponenty pro mezinárodní organizace a kosmické agentury, které působí ve vesmírném průmyslu. Díky tomu můžeme zkoumat tělesa sluneční soustavy a exoplanety, vyvíjet vybavení pro Mezinárodní vesmírnou stanici nebo satelity. Nebudou chybět ani zábavné fyzikální pokusy a show se kterými přijede Techmania Science Center či Pevnost poznání. Těšte se na mnoho dalších překvapení nejen ze světa fyziky!

Během tří dnů nabídne veletrh návštěvníkům více než 100 expozic, které doplní doprovodný program ve formě panelových diskuzí, přednášek či workshopů.

 

 

Program, včetně všech vystavovatelů, na které se můžete těšit, bude zveřejněn v průběhu dubna 2020 na webové stránce: www.veletrhvedy.cz. Veletrh vědy pořádá Akademie věd ČR. Vstup je tradičně zdarma.

Top