Veletrh vědy: / Americký časopis Scientific American, kam přispíval i Albert Einstein, opět na Veletrhu vědy!

Americký časopis Scientific American, kam přispíval i Albert Einstein, opět na Veletrhu vědy!

Skvělá zpráva pro všechny nadšence nejnovějších vědeckých objevů! Na náš Veletrh vědy i letos zavítá Scientific American – nejdéle vycházející americký časopis. Ten již v roce 1845 založil Rufus Porter jako týdeník s podtitulem „Advokát průmyslu a podnikání, a časopis mechanických a dalších zlepšení.“

To bylo 19. století. Ani nyní – ve 21. století – časopis neztratil nic ze svého lesku. Najdete v něm zajímavosti ze světa průmyslu, medicíny, dopravy, komunikačních technologií, ale i dopady vědy a techniky na ekonomiku společnosti.

Ať už jste studenti, učitelé, vědci, politici, bankéři nebo nadšení milovníci vědy a techniky, tento časopis si musíte zamilovat stejně jako miliony lidí po celém světě. Mimochodem – kromě angličtiny vychází Scientific American v dalších 14 jazycích.

A když už jsme u těch čísel – věděli jste, že do magazínu Scientific American do dnešních dnů přispělo přes 150 nositelů Nobelovy ceny? A jednalo se o vědce zvučných jmen. Za všechny jmenujme například Alberta Einsteina, Francise Cricka či Jonase Salka.

České vydání Scientific American tu máme už 17 let. A za tu dobu jste v něm mohli najít spoustu článků od mnoha ústavů Akademie věd ČR. A zapojily se i české a slovenské vysoké školy.

Chcete mít doma zadarmo také jedno číslo tohoto úžasného časopisu? Tak na Veletrhu vědy nezapomeňte co nejdříve navštívit stánek Scientific American. Ze zkušeností víme, že kdo dřív přijde, ten dřív bere…

Další aktuality

 

 

Top