Veletrh vědy: / Moderní válka: Kyberprostor, doména pro studenou válku 2.0?

Komunikační a informační technologie nám ulehčují život. Ale uvědomujeme si, jak moc jsme na nich závislí? Umíme čelit kybernetickým útokům?

Kyberprostor se v dnešní době stává novou dimenzí, kde spolu různí aktéři soupeří o moc. Určitě jste už v této souvislosti slyšeli například o Čínské lidové republice, Rusku či Spojených státech amerických. Kybernetickým útokům čelí nejen jednotlivci či firmy, ale i celé státy. Jak se bránit? A je to vůbec možné?

Pokud vás zajímá kyberprostor, nemůžete chybět 7. června od 15.00 v Keplerově sále na panelové diskuzi: Moderní válka: Kyberprostor, doména pro studenou válku 2.0?

Ptát se budete moci odborníků na slovo vzatých. Diskutovat přijede: Mgr. et Mgr. Jakub Fučík, Ph.D. a Mgr. Miroslava Pavlíková z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany a plukovník gšt. Ing. Miroslav Feix, M.S., který je velitelem nově zřizovaného velitelství kybernetických sil a informačních operací Armády České republiky v Brně.

Kapacita sálu je omezená, z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci míst. Vstup na akci je (stejně jako na celý Veletrh vědy) bezplatný.

 

Top