Fake news: (NE)věřte médiím

8. června 2017 od 13:30 Panelová diskuse

Veletrh vědy: / / Fake news: (NE)věřte médiím

Rezervuj volná místa

„Nesmíš věřit všemu, co říkají v televizi!“ Oblíbená hláška z filmu Pelíšky by mohla být podtitulem této panelové diskuse. Výraz „fake news“ (falešné zprávy) byl v loňském roce vyhlášen Collinsovým slovníkem slovem roku. Ověřujete si informace, které se na vás denně valí z facebooku, novin a televize? Hoaxy, dezinformace – jste si jistí, že je opravdu poznáte? Proč je důležité slepě nedůvěřovat médiím? A jsou mystifikace a falsa pouze výsadou moderní doby? Na tyto otázky budeme hledat odpovědi s předními odborníky – PhDr. Daliborem Dobiášem, Ph.D. z Ústavu pro českou literaturu AV ČR, Janem Tvrdoněm ze serveru Demagog.cz a Nikitou Poljakovem ze serveru Aktualne.cz, čerstvým držitelem Novinářské ceny za unikátní projekt o dezinformacích.
Diskusi moderuje Václav Moravec.

Termín panelové diskuze:

8. června 2018 od 13:30 – 14:30

Moderuje:

Václav Moravec

Nikita Poljakov

Nikita Poljakov pracuje v Hospodářských novinách více než šest let. Je absolventem Karlovy univerzity, University College London a London School of Economics and Political Science. Je stipendistou nadace Zdeňka Bakaly, po návratu z Londýna byl zvolen prezidentem Bakala Scholars.

PhDr. Dalibor Dobiáš, Ph.D.

Vědecký pracovník Ústavu pro českou literaturu se zaměřením na 19. a 20. století, teorie verše a srovnávací věda literární.

Jan Tvrdoň

Vedoucí projektu Demagog.cz. Zabývá se především ověřováním faktických výroků české politické elity a manipulacemi ve veřejném prostoru. Projekt je držitelem Novinářské ceny za inovativní občanskou online žurnalistiku.

Registruj poslední volná místa

Zpět na hlavní stranu

Top