Veletrh vědy: /

DENÍK N

DENÍK N

Deník N vznikl v roce 2018 jako moderní digitální a tištěné médium, které je díky svým předplatitelům nezávislé na penězích velkých inzerentů nebo zájmech investorů. Píšeme poctivé a ověřené zpravodajství, do hloubky a v souvislostech.

Ačkoliv jsme nejmladší ze všech českých deníků, přinesli jsme již mnoho zásadních zpráv a původních odhalení. Každý den nabízíme zajímavé a důležité čtení pro všechny, kteří chtějí lépe rozumět světu. Nechybí domácí zpravodajství, světové události, reportáže, dlouhé rozhovory ani názorová sekce, kultura a v neposlední řadě rubrika o vědě a technice.

| JAK DĚLÁME VĚDU

Věda v podání editora Petra Koubského otevírá nový svět i těm, kteří se o matematiku, fyziku či chemii nikdy příliš nezajímali. Přinášíme poutavé příběhy vynálezů, technologií a vědců, kteří ovlivňují náš život. V Deníku N se setkáte také s rozhovory zkušených redaktorek Adély Skoupé a Lenky Vrtiškové Nejezchlebové na aktuální témata ze světa vědy.

Přírodním vědám a technologii jsme věnovali také knihu Věda podle abecedy. V krátkých kapitolách od A až po Ž v ní Petr Koubský nejen srozumitelně vysvětlí příslušné vědecké pojmy, ale také ukáže jejich přesah, souvislosti a význam pro každodenní život – srozumitelně a čtivě:

Víte, co je entropie a proč jí pořád přibývá? Kolik druhů nekonečna existuje? K čemu je dobrý tokamak? Kdo používá Crispr a k čemu? Kolik mitochondrií je ve vašem těle a co tam dělají? A jak to doopravdy bylo se Schrödingerovou kočkou? 

WEBOVÉ STRÁNKY VYSTAVOVATELE

FACEBOOK VYSTAVOVATELE

| DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ

Top