Veletrh vědy: /


PLANETUM

PLANETUM

Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum.

Planetum je místo nikdy nekončící zvědavosti. Místo, kde se vám ze Země otevírá vesmír a které nabízí chytrou vesmírnou zábavu – astronomické filmy a pořady, pozorování noční i denní oblohy, výstavy, odborné přednášky, kurzy a kroužky nebo interakci s vesmírem prostřednictvím 4D simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma.  

Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem.

Tím nejzajímavějším, co nabízí hvězdárny, jsou bezpochyby veřejná pozorování denní i noční oblohy velkými dalekohledy, která probíhají za jasného počasí po celý rok. Na Štefánikově hvězdárně si můžete taky sáhnout na meteority či zažít interaktivní fyzikální show.

Když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

| PŘECHOD MERKURU PŘES SLUNCE

| KONTAKT

Dominika Šimoňaková

Marketing Manager

Planetárium Praha

Královská obora 233, 170 21 Praha 7

M (+420) 778 431 033

simonakova@planetum.cz 

www.planetum.cz

WEBOVÉ STRÁNKY VYSTAVOVATELE

FACEBOOK VYSTAVOVATELE

| DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ

Top