Veletrh vědy: /

ÚŘAD PRŮMYSLOVÉHO VLASTNICTVÍ

ÚŘAD PRŮMYSLOVÉHO VLASTNICTVÍ

Jsme patentový a známkový úřad a v loňském roce jsme oslavili již 100 let. Jsme jedním z ústředních orgánů státní správy České republiky. 

Zároveň jsme speciálním informačním centrem pro oblast průmyslového vlastnictví a zabýváme se i vzděláváním o průmyslových právech, a to prostřednictvím pravidelných seminářů, e-learningových kurzů nebo exkurzí.

V posledních několika letech se snažíme učit o průmyslových právech také vás, žáky a studenty na základních a středních školách. Máme pro vás připraveny přednášky a výukové materiály, které poutavou a zábavnou cestou přibližují svět průmyslových práv.

Můžete se přijít někdy podívat s vaší třídou k nám do Úřadu. Vysvětlíme vám, co to průmyslové vlastnictví je a co do něj patří. Dozvíte se, jak je to s patenty a s ochrannými známkami. A co musí váš nápad splňovat, abyste se mohli chlubit, že jste majiteli patentu. A zjistíte, že se dá chránit třeba i zajímavý tvar výrobku. V kvízech a dalších hrách si vyzkoušíte, jestli poznáte slavné vynálezce a jejich patenty nebo jakou cestu je třeba ujít za zápisem ochranné známky. Uvidíte, jaké nápady můžeme najít v patentových databázích. Naučíme vás, jak je vyhledat. Ukážeme vám i další zajímavé informační zdroje dostupné na internetu. A budete se nás moci zeptat na všechno, co byste chtěli o patentování vědět.

WEBOVÉ STRÁNKY VYSTAVOVATELE

FACEBOOK VYSTAVOVATELE

| OSLAVA STOLETÉHO VÝROČÍ

| DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ

Top